АБВ
Pesenok.ru
 • А
 • Б
 • В
 • Г
 • Д
 • Е
 • Ж
 • З
 • И
 • К
 • Л
 • М
 • Н
 • О
 • П
 • Р
 • С
 • Т
 • У
 • Ф
 • Х
 • Ц
 • Ч
 • Ш
 • Э
 • Ю
 • Я
 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • U
 • V
 • W
 • X
 • Y
 • Z
 • #
 • Текст песни Тоше Порески - Уште една скала

  Исполнитель: Тоше Порески
  Название песни: Уште една скала
  Дата добавления: 04.03.2015 | 09:38:34
  Просмотров: 23
  0 чел. считают текст песни верным
  0 чел. считают текст песни неверным
  На этой странице находится текст песни Тоше Порески - Уште една скала, а также перевод песни и видео или клип.
  Најтежок чекор до сега
  е следново скалило
  што веќе добро го знам.
  Повторно таму ме чека
  тој лажен погледи и
  таа грешна насмевка пак.

  Бар гризни ги тие усни
  за мене доволно е
  дека ти значев да знам.
  Нашата љубов е рана
  за која јас немам јас лек
  и веќе

  (2х)
  Јасно е во ноќва
  кому ѕвонат ѕвона
  и со кој спиеш ти
  на Рузвелтова три.

  А таа последна скала
  се качува лесно, да,
  но срцево не сака.
  Повторно таму ме чека
  последен миг со неа
  и сам останувам јас.

  Не држи го за рака
  бар додека тука сум,
  дека ти значев да знам.
  Да вратам ништо јас немам,
  овој пат крајот го гледам веќе.

  (5х)
  Јасно е во ноќва
  кому ѕвонат ѕвона
  и со кој спиеш ти
  на Рузвелтова три.

  Најтежок чекор до сега
  е следново скалило
  што веќе добро го знам.
  Naјtezhok chekor to Sega
  e slednovo Rocks
  INTO veќe good of the banner.
  Re Tamu IU check
  toј lazhen pogledi and
  TAA sinful nasmevka pack.

  Bar grizni gi ment Sleep
  for mene e dovolno
  Deck whith a yes banner.
  Nashata љubov e wound
  for koјa јas Nemam јas lek
  and veќe

  (2x)
  Јasno e in noќva
  who ѕvonat ѕvona
  and with koј spiesh ti
  Ruzveltova on three.

  A recent TAA rock
  Behold kachuva forest, yes,
  but not srtsevo Saka.
  Re Tamu IU check
  followed by a moment with nea
  himself ostanuvam јas.

  Not drzhi first for cancer
  bar dodeca the fat sum,
  Deck whith a yes banner.
  Yes gates Nisht јas Nemam,
  ovoј Pat kraјot of gledam veќe.

  (5x)
  Јasno e in noќva
  who ѕvonat ѕvona
  and with koј spiesh ti
  Ruzveltova on three.

  Naјtezhok chekor to Sega
  e slednovo Rocks
  INTO veќe good of the banner.

  Скачать

  О чем песня Тоше Порески - Уште една скала?

  Отправить
  Верный ли текст песни?
  ДаНет